amerikalise.com
amerika lise bize ulaşın
AMERİKA LİSE EĞİTİMİ

Amerika Optional Practical Training (OPT) Staj Programları

Amerika’da eğitime gelen pek çok F-1 vizesi sahibi öğrenciler, Amerika’da maaşlı staj veya maaşlı profesyonel iş bulmak isterler. Ancak Amerika’da profesyonel iş bulmak yabancı öğrenciler için oldukça zordur. Amerikan iş piyasalarında iş arayan sayısı o kadar fazladır ki, Amerika’da iş deneyimi sahibi olmak isteyen yabancı öğrencilerin iş bulmalarını zorlaştırır. Ancak bu konuda Educatius size yardımcı olacaktır!

Educatius OPT programı F-1 vizesi olan yabancı öğrencilere eğitim alanları ile ilgili maaşlı iş ve staj imkanı sunmaktadır. Educatius OPT programı  F-1 vizesi ile Amerikan kolejlerinde veya üniversitelerinde eğitim alan öğrencilere eğitimleri boyunca veya sonrasında maaşlı iş veya staj bulma konusunda yardımcı olmaktadır.

Amerikan göçmenlik kanunu gereği  yabancı öğrencilerin iş bulmak için limitli bir zamanı vardır, bu yüzden biz iş araştırmasını mümkün olduğunca hızlı, kolay ve etkin bir biçimde yaparız.

F-1 vizesi sahibi yabancı öğrencilerin Educatius OPT programına katılması halinde başarılı Amerikan şirketlerinde iş veya staj bulmaları garantidir.

OPT Nedir?

Optional Practical Training (OPT) F1—1 vizesine sahip öğrencilere Amerikan Vatandaşlık ve Göçmenlik Hizmetleri tarafından sağlanmış geçici bir çalışma iznidir. OPT yabancı öğrencilere F-1 ile alakalı eğitim aldığı alanla doğrudan bağlantılı profesyonel iş deneyimi sunar. Oldukça değerli bir iş deneyimine sahip olmak, profesyonel bağlantılar kurmak ve derslerde öğrenemeyeceğiniz yeteneklerinizi geliştirmek açısından  eşsiz bir yöntemdir.

OPT ‘ye başvuru yapabilmeniz için F-1 vizesi ile bir akademik yıllık lisans/yüksek lisans programına kayıt olmuş olmanız ve başvuru anında geçerli F-1 vize statünüzün olması gerekir.

F-1 öğrencileri OPT ile Amerika2da 12 ay çalışma hakkına sahip olurlar. Eğer eğitim aldıkları bölümler  Fen Bilimleri,Teknoloji, Mühendislik veya Matematik alanlarında ise ek 17 aylık uzatım süreleri vardır.Copyright © 2018 - www.amerikalise.com