amerikalise.com
amerika lise bize ulaşın
AMERİKA LİSE EĞİTİMİ

Amerika'da Lise Programları Konaklama

Okullar ve Aile Yanı Konaklama

Amerika lise değişim programlarında okullar öğrencilerden herhangi bir ücret almamaktadır. Lise değişim programına katılan öğrenciler yerli öğrenciler ile aynı eğitim imkanlarına sahiptir. Birkaç istisna dışında tüm derslerde yerel dilde eğitim verilir. Öğrencilere sınıf arkadaşları dil konusunda yardımcı olacaklardır ancak öğrencilerin dersleri takip edebilmeleri açısından o ülkenin dilini öğrenmeleri beklenir. Her ne kadar programa katılım için yerel dili bilme şartı yoksa da öğrencilerin yine de tercih ettikleri ülkenin dili ile ilgili ön bilgisi olması faydasına olur.

Lise değişim programına katılan öğrenciler bulundukları bölgede aile yanı konaklama yapar. Ailelere konaklama için ücret ödenmez , ve ailelerin bulunması, denetimi öğrenci yerleşimi Educatius tarafından yapılır. Aileler yabancı öğrenci alma ve İskandinav kültürünü tanıtma anlamında isteklilerdir. Lise değişim programına katılan öğrenciler günlük hayatta İngilizce pratik yapma imkanı bulacaklardır, bu yüzden programa katılım için minimum orta düzeyde İngilizce istenir. Öğrencilerin yerel dili öğrenmeleri de beklenir.

Educatius International tüm İskandinav ülkelerinde lise değişim programına ve aile yanına yerleştirme hizmeti sunmaktadır. Öğrenci lise değişimi için gitmek istediği ülkeyi seçer ve bu ülkede bir okula yerleştirilir. Lise yılı yerleştirmelerindeki okullar ve aileler her yıl değişiklik gösterir, yeni okullar ve aileler her yıl eklenir. Bu yüzden önceden tüm olası okul ve aileleri görmek mümkün değildir.

Amerika Lise Yatılı Okul Konaklama

Amerika lise konaklamasında 70’ten fazla tam pansiyon yatılı okul seçeneği sunmaktadır. Kampüs ve sunulan imkanlar her okula göre farklılık gösterir. Amerika lise konaklamalarında kızlar ve erkekler ayrı binalardadır ve her bina da öğrencilerle gece birlikte kalan yetişkin bir görevli olur. Öğrenciler ev ya das yurt görevlisi olan bu kişilere soruları olduğundan veya herhangi bir konuda desteğe ihtiyaçları olduğu zaman dönüş yapabilirler. Her bir okulda yüksek güvenlik önceliklidir.Copyright © 2018 - www.amerikalise.com