amerikalise.com
amerika lise bize ulaşın
AMERİKA LİSE EĞİTİMİ

Amerika'da Devlet Lise Programları

Sahil kenarında, büyük şehirde olmak, sörf veya kayak yapmak, metropol bir şehirde olmanın keyfini sürmek bunlardan hangisini seviyor ve istiyorsanız ihtiyaçlarınızı karşılamak için size yardımcı olacağız. Amerika’da lise eğitimi alanında F-1 Amerika devlet liselerinde eğitim almak öğrencilere coğrafi olarak lokasyon , akademik kriterler ve boş zaman aktiviteleri konusunda seçim özgürlüğü imkanı sunmaktadır. J-1 Amerika lise değişim programlarının tersine, Amerika F-1 Devlet lisesi programı öğrencilere Amerika’nın hangi bölgesinde bulunmak istiyorlarsa o bölgedeki okullara detaylı isteklerine göre başvuru yapma ihtimali sunar. Amerika’da lise eğitimi alabileceğiniz okullarımız Los Angeles, Boston ve Chicago gibi cazip şehirlerdedir. Amerika’da lise eğitimi alan öğrencilerimiz lise eğitimi almanın yanı sıra spor faaliyetleri, kulüpler  ve diğer tüm akademik imkanlara erişim hakkına sahiptirler.

Amerika’da lise eğitimi almak isteyen öğrenciler için Amerika devlet lisesi programları çok fazla okul seçeneği ve geç başvuru tarihleri ile  öğrencilere esneklik sunmaktadır.

Amerika Lise Programına kimler katılabilir?

15-18 yaş aralığındaki öğrenciler bu programa katılmak için uygundur. Bazı okullar ise 19 yaş veya mezun durumda öğrencileri de kabul edebilir. Amerika lise eğitimine katılacak öğrencilerin geçer bir not ortalaması ve yurtdışından eğitim almaya yönelik motivasyonun olması önemlidir. Amerika lise programına katılacak tüm öğrencilerin SLEP testi alması zorunludur, minimum kabul edilir puan ise 45’tir.

Amerika lise eğitimi 1 yıllık bir programdır. Yabancı öğrenciler eğer devam etmek isterlerse devlet lisesinde 1 yılı tamamladıktan sonra özel bir liseye geçiş yapabilirler.

Amerika Lise Eğitimi Ücretleri

Amerika’da lise eğitimi için ödeyeceğiniz ücrete  dahil olan kalemler:

Copyright © 2018 - www.amerikalise.com