amerikalise.com
amerika lise bize ulaşın
AMERİKA LİSE EĞİTİMİ

Amerika'da Community College Programları

Amerikan Community Collegelar Amerika’da yüksek eğitim almak isteyen yabancı öğrenciler için en uygun opsiyonlardan biridir. Amerikan Community Collegelar öğrencilere 2 yıllık bir eğitim sonrası ön lisans diploması verirler.

Ayni zamanda Amerika’da Community Collegeda eğitim alan yabancı öğrenciler, bu eğitimlerini bitirdikten sonra kolejin anlaşmalı olduğu üniversitelerden birine transfer olarak 4 yıllık lisans eğitimlerini tamamlayabilirler. Communıty College transfer programları Amerika’da eğitim alırken daha az para harcamanıza  yol açacak ekonomik eğitim imkanı sundukları gibi öğrencilerin İngilizce’ye ve Amerikan kültürüne adapte olmalarını da sağlar.

Amerika’da  üniversite eğitimi almak isteyen yabancı öğrenciler, eğer üniversiteye doğrudan giriş için yeterli İngilizce seviyesine veya akademik yeterliliği sahip değilse 2 yıllık Community College eğitiminin ardından Amerika’da bir üniversiteye kabul şanslarını da arttırmış olurlar.
Son 10 yıl içinde, Amerika’da Community College’a kayıt yaptıran hem yabancı hem de Amerikalı öğrenci sayısında artıl vardır. Amerikalı öğrencilerin %45 lik kısmı Community Collegelarda eğitim alır.

Educatius Amerika Community College programı Amerika’da üniversite eğitimi almak isteyen ve daha  ekonomik program arayan yabancı öğrenciler için etkili bir üniversite öncesi hazırlık programıdır. Educatius yabancı öğrencileri Amerika’da pek çok Community College’a yerleştirebileceği gibi yabancı öğrencilere en iyi imkanları ve desteği sunan Community Collegelar ile de anlaşmalıdır. Community Collegeların büyük bir kısmı kampüs içi yurt konaklaması sunar, bunun yanı sıra isteyen öğrenciler aile yanı konaklamada tercih edebilir.

Copyright © 2018 - www.amerikalise.com